(+48) 602 479 378 jolanta.strazyc@wp.pl
 rejestracja

Poznaj siebie


Są osoby, które wymieniają zawartość szafy co sezon. Na jesieni ubierają się w stylu militarnym, pół roku później są bardziej romantyczni, a za kilka miesięcy noszą się w garniturach. Dla mnie styl jest odzwierciedleniem sposobu myślenia. Trudno zmieniać siebie co sezon. Lepiej bawić się dodatkami - to one tworzą całą stylizację. Współczesny szyk to nie marki i pieniądze, lecz świadomość własnych warunków, okoliczności i selekcja trendów. Ubiór może doskonale uwydatnić zalety figury i zatuszować jej mankamenty ... Jeśli uświadomisz sobie, czego nie powinnaś nosić, droga do eleganckiego i stylowego wyglądu stanie się prosta.

Kluczem do stworzenia idealnej garderoby jest poznanie Twojego charakteru, stylu życia, rodzaju wykonywanej pracy, Twoich potrzeb i oczekiwań. Posłuży temu rozmowa wstępna podczas pierwszego spotkania ze mną. To też dobra okazja aby ustalić Twój typ sylwetki i typ kolorystyczny...

Analiza sylwetki

Budowanie proporcji to wyszczuplanie miejsc za szerokich i dodawanie objętości tam, gdzie jej brakuje. Po co? Aby osiągnąć sylwetkę proporcjonalną, którą określamy mianem klepsydry – gdzie linia ramion jest równa linii bioder, a talia jest szczupła, wcięta. Najsłynniejsza para stylistek, Trinny i Suzannah wyróżnia dwanaście rodzajów figur. U podstaw tej różnorodności leży jednak ustalona od lat klasyfikacja obejmująca cztery typy sylwetek, oznaczona literami: X – nazywana również klepsydrą, Y – to trójkąt, O – jabłko, A – gruszka. Ich kształt odpowiada w wielkim uproszczeniu obrysowi danej sylwetki.

Określenie typu sylwetki oraz dobranie odpowiedniego fasonu ubrań. Koszt: 400 zł

Analiza kolorystyczna

Często wybór koloru wydaje nam się bardziej skomplikowany niż znalezienie idealnego fasonu. Na początku spróbuj określić, czy jesteś ciepłym, czy zimnym typem urody przymierzając coś złotego lub srebrnego. Który kolor sprawił, że twoje oczy nabrały wyraźniejszej barwy, a cera wygląda na wypoczętą? Jeśli nie wiesz, to kogoś zapytaj. Jeśli ładnie wyglądasz w srebrnym – jesteś zimnym typem kolorystycznym, jeśli w złotym – ciepłym. Typ ciepły to Wiosna i Jesień. Typ zimny to Lato i Zima.

Określenie typu urody, dobór palety barw. Koszt: 400 zł

© 2019 Monastyrski
Zamknuć