(+48) 602 479 378 jolanta.strazyc@wp.pl
 rejestracja

Uzależnione od piękna

15-09-2021, 20:30 602
41


Według ostatnich danych, Polki najczęściej wśród Europejek poprawiają urodę. Zaciągają kredyty, pozbywają się oszczędności, latami nie wyjeżdżają na wakacje, żeby mieć na nowe policzki, usta, biust - czytamy w Claudii. Poprawiają je w nieskończoność, po kilka razy, bo wciąż nie widzą idealnego efektu. Co roku ponad pół miliona Polek korzysta z usług gabinetów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Szacuje się, że już co czwarta z nich jest uzależniona od upiększania. 87 procent Polek nie lubi swojego wyglądu. Za najbrzydsze uważają się te najmłodsze, między 16 a 25 rokiem życia. Silne niezadowolenie ze swojego wyglądu, może współwystępować z depresją i zaburzeniami lękowymi. Często takie osoby mają bardzo niską samoocenę, mogą myśleć, że nie zasługują na miłość. Gdy mają poddać się operacji, odczuwają zadowolenie, ale trwa to krótko, poddają się więc kolejnej ingerencji w ciało.

Spuchnięte policzki, usztywniona twarz, uśmiech Jokera ... Jeśli przesadzisz z botoksem, po trzech latach nie poznasz swojej twarzy. Wszystko dlatego, że nieuruchomione mięśnie zaczynają źle pracować. Trzeba szczególnie uważać na ostrzykiwanie poziomych zmarszczek czoła - ostrzegają lekarze, bo tu umiejscowione są jedyne mięśnie unoszące nasze łuki brwiowe. Jeśli bez umiaru będziemy je ostrzykiwać, skończy się to poważnym problemem z opadaniem powiek. Jeśli zaś przesadzi się z toksyną botulinową w okolicy tak zwanych kurzych łapek, to skóra pod oczami zwiotczeje, bo nie będzie miało co ją trzymać. Uzależnienie od wypełniania policzków czy ust kwasem hialuronowym grozi powstaniem nierówności na skórze, bruzd i zatraceniem proporcji twarzy.

Korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej ma wielu sympatyków, jak i przeciwników. Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa jest czymś naturalnym, a nawet powszechnym w walce z upływem czasu. Są to zabiegi  bezpieczne dla organizmu, a efekty niemal zachwycające. Ich utrzymanie zależy głównie od mimiki twarzy. Czas działania jest zawsze krótszy w regionach twarzy najintensywniej "używanych" (kąciki oczu, czoło). Zadaniem botoksu jest unieruchomienie skóry. Nie uczyni ją ani ładniejszą ani bardziej jędrną. Nie działa odmładzająco i nie zwalnia z obowiązku dbania o jędrność skóry ...

Specjaliści medycyny estetycznej są zgodni: wypełnianie kwasem hialuronowym jest bezpieczną i efektywną metoda poprawiania niedoskonałości skóry wynikających z upływu czasu. Ponadto, kwas hialuronowy działa przeciwzapalnie i jest bardzo silnym antyoksydantem, co oznacza, że uzupełnienie jego niedoborów sprawia, ze skóra odzyskuje młodzieńcze właściwości – jędrność i świeżość.

Możliwości medycyny estetycznej są ogromne - między innymi zatrzymanie upływającego czasu, ale w taki sposób, by wciąż przypominać siebie. Bardzo dobre i długotrwałe efekty odmładzające daje mezoterapia preparatami z polinukleotydami, które poprawiają jakość skóry i świetnie ją nawilżają, przy czym nie zmieniają rysów twarzy. Preparaty z polinukleotydami są różnej gęstości. Można zatem używać ich do mezoterapii twarzy, do ostrzykiwania szyi, albo podać w okolice oczu. Efekty widać natychmiast.

Preparaty z kwasem hialuronowym są również różnej gęstości. Podane tuż nad kośćmi policzkowymi sprawią, że górna część twarzy lekko się uniesie niwelując w ten sposób chomiczki - czyli obwisłą skórę w okolicy żuchwy. Gęste preparaty hialuronowe wstrzyknięte w okolice policzków sprawią, że natychmiast nabiorą objętości. Skóra lekko się naciągnie, a zmarszczki w okolicach ust staną się mniej widoczne.

Niechęć do sztuczności i nienaturalnego wyglądu, rozwój trendu zdrowego stylu życia i naturalnych działań odmładzających, spowodował zainteresowanie zabiegami bardziej "naturalnymi" polegającymi na stymulacji własnych mechanizmów regeneracyjnych pobudzające nasze tkanki do odnowy. Jednym z nich jest zabieg osoczem bogatopłytkowym oraz zabiegi termiczne z tak zwanym bezpiecznym prądem.

Oprócz zabiegów w gabinecie ważna jest też pielęgnacja w domu. Warto stosować serum z kwasem hialuronowym, witaminą C i roślinnym retinolem oraz intensywnie nawilżające maseczki.

Warto dodać, że w kosmetykach najczęściej wykorzystuje się pochodną kwasu hialuronowego w postaci soli sodowej kwasu hialuronowego, czyli hialuronian sodu, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Nie dociera jednak tak głęboko, jak preparaty podawane w formie iniekcji.

Czytałam:

Claudia 12/21
Claudia 7/18
Business Woman & Life Nr 58 - 2021
estimedbialystok.pl

Podobne artykuły

Zakupy

Czy kupujesz z głową? Zastanawiasz się, czy rzecz którą chcesz kupić będzie pasować do reszty

01.08.21 blog
Poznaj siebie

Chyba nie ma osoby, której zagadnienie wizerunku nie dotyczy. Tak było w poprzednich stuleciach i

15.01.21 blog
Kobieta w zieleni - inspiracja

Tamara Łempicka "Kobieta w zieleni" (1932) Greenery to świeży, żywy, żółto - zielony

10.04.20 blog


© 2019 Monastyrski
Zamknuć