(+48) 602 479 378 jolanta.strazyc@wp.pl
 rejestracja

Trencz

15-04-2020, 21:00 90
0

Trencz, to podstawa damskiej garderoby i jej najbardziej ponadczasowy element. Idealny na  wiosnę i jesień, zawsze modny i funkcjonalny. Świetnie wygląda z sukienkami czy spódnicami przed kolana, o linii blisko ciała i eleganckimi dodatkami (czółenka na wysokim obcasie, skórzana torebka, jedwabna apaszka), ale też z dżinsami.

fot. Vumag.pl

Klasyczny trencz jest synonimem płaszcza z metką Burberry, którym inspirują się  tańsze marki. Zwykle dwurzędowy, zapinany na dziesięć guzików, z pagonami, kieszeniami, przewiązany paskiem. Model najbardziej popularny ma naturalny beżowy kolor.

Trencz to płaszcz z historią. Samo słowo oznacza w języku angielskim "okopy". Zaprojektował go na początku XX wieku Thomas Burberry i wkrótce stał się codziennym okryciem angielskich oficerów. Za sprawą gwiazd filmowych, takich jak między innymi Humphrey Bogart, który pokazał się w trenczu w "Casablance" (1942) i Audrey Hepburn  - "Śniadanie u Tiffaniego" (1961) - płaszcz stał się sławny i powoli zaczął wkraczać do codziennego życia.

Czy bez trencza można się obejść? Na pewno można. Ale po co? Płaszcz ten zawsze świetnie dopełni każdą stylizację.

Esprit, Mint Berry

Czego unikać: długich spódnic, spodni rybaczek, sportowych ubrań – które do trencza nie pasują, kiczowatych akcesoriów i nakryć głowy – lepiej sprawdzi się parasol, albo jedwabna apaszka.

River Island, Vero Moda

"Zakładając trencz, od razu wyglądasz jak Audrey Hepburn spacerująca nad Sekwaną, nawet jeśli jesteś niewysokim rudzielcem." (Michael Kors)

Podobne artykuły

Styl jest kwestią proporcji

Budowanie proporcji to wyszczuplanie miejsc za szerokich i dodawanie objętości tam, gdzie jej

01.12.19 blog
Szafa dobrze zorganizowana

Każda personal shopper'ka rozpoczyna swoją pracę od analizy sylwetki swojej klientki i analizy

03.02.20 blog
Fryzura

Fryzura jest ważną częścią stylizacji. Ma ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu i dla naszego

02.03.20 blog

Komentować:
odśwież, jeżeli nie widzisz kodu


© 2019 Monastyrski
Zamknuć